Naar de inhoud

Mogen we met cookies meten?

Om te zien waar je klikt, of je terugkomt en welke versie van een pagina beter werkt, soms met een schermopname zonder wat je typt (via PostHog). Weigeren kan. In Nederland tellen we bezoeken tot je kiest met een eenvoudige telcookie, na Weigeren zonder cookie; uitzetten of wijzigen via Cookie-instellingen onderaan elke pagina. Meer uitleg

Jonger dan 16? Kies dan Weigeren.

Meer uitleg

Internationaal

EK-dag 7: Schotland pakt in de slotminuten zijn eerste zege en wordt vijftiende

Schotland heeft op het EK korfbal zijn eerste wedstrijd gewonnen: in de wedstrijd om plek 15 won het met 13‑11 van Zwitserland. Zwitserland kwam in het slotkwart nog terug tot 11‑11, maar James Percival en Nadine Gallagher beslisten het in de laatste drie minuten. Later op de dag spelen Ierland en Servië om plek 13, Slowakije en Wales om plek 11 en Polen en Hongarije om plek 9.

Percival en Gallagher beslissen het tegen Zwitserland

Het eerste doelpunt viel pas na ruim vijf minuten, van Cody Sargent, die eerder al een strafworp had gemist. In de eerste helft gingen vier strafworpen mis, twee aan elke kant. Aanvoerder Jennifer Devlin uit een strafworp en Ross Fraser maakten 3‑1, maar Aaliyah Gfeller bracht Zwitserland met twee strafworpen terug tot 3‑3. Na 5‑5 ging Schotland met 6‑5 de rust in, door een doelpunt van Heather Mackintosh.

In het derde kwart scoorde Devlin drie keer en maakte Sargent vlak voor het einde van het kwart 10‑8. Romain Nijenhuis hield Zwitserland in de wedstrijd met drie doelpunten in dat kwart, onder meer voor 7‑7.

In het slotkwart bracht Louise Otterman Zwitserland uit een strafworp terug tot 10‑9, maar Devlin maakte 11‑9. Nijenhuis maakte daarna 11‑10 en uit een strafworp 11‑11. Percival zette Schotland op 12‑11, en na een Schotse time-out maakte Gallagher van dichtbij 13‑11. Devlin en Nijenhuis waren met zes doelpunten de topscorers. Zwitserland verloor al zijn wedstrijden op dit EK en wordt zestiende.

EK-programma vrijdag

Vrijdag 23 oktober

  • Schotland13-11Zwitserland
  • Ierland15.45 uurServië
  • Slowakije17.30 uurWales
  • Polen19.15 uurHongarije

Nog om plek 13, 11 en 9

Om 15.45 uur spelen Ierland en Servië om plek 13, om 17.30 uur Slowakije en Wales om plek 11 en om 19.15 uur Polen en Hongarije om plek 9. Zaterdag om 15.15 uur speelt Nederland de finale tegen België.

Meer hierover

Meest gelezen

  1. 1ClubsTessa Lap en Mart Vrielink trainden mee bij TeamNL: "Het gaat er hard aan toe"
  2. 2InternationaalMina Vukic scoort bij haar debuut voor Servië op het EK
  3. 3InternationaalRekenmodel: Nederland heeft 87,6 procent kans op de Europese titel
  4. 4InternationaalOranje wint ook van Zwitserland en eindigt Poule A met 46‑8
  5. 5InternationaalLizzie Tighe speelt op het EK tegen haar broer: "We zijn het gewend"

Reageer als eerste. Reageren kan met een account: Inloggen of een account maken.

Iets gezien of gefilmd? Stuur het in